שירותי בדק בית מומלצים הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר לצורך בדק בית. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

בדיקת רעש

מתכוונים לרכוש דירה? או אולי חווים רמת רעש קיצונית באיזור המיגורים הנוכחי ? כאן תקראו על מטרת בדיקת רעש בבית העתידי שלכם, אילו סוגי רעשים נבדקים בה, כמה היא עולה ומה החשיבות שלה ואיך בהליך מהיר בפורטל בדקליק תוכלו לקבל עד 3 בודקי אקוסטיקה באיזורכם שביניהם תוכלו להשוות במחיר הבדיקה ולחסוך.

מהי מטרת בדיקת רעש בבית?

בדיקת רעש בבית נועדה בעבור אדם המעוניין לרכוש דירה או עבור מי שכבר מתגורר בבית, שמאס מרעשי שכנים או סביבתו ומעוניין לבדוק כיצד ניתן לשפר את מגוריו הקיימים.

לפני שאתם מתעצבנים מהשכנים שלכם - יש לקחת בחשבון כי ה"רעש" שנוצר עשוי להעיד על היעדר שכבת איטום מספקת. ממצאי בדיקת רעש עשויים לסייע למי ששוקל לרכוש דירה עתידית או מי שכבר מתגורר בדירה קיימת להגיש תלונה לקבלן בגין בניית איטום באופן לקוי, דבר המזכה בכסף או בתיקון האיטום הקיים שבבניין.

חשוב שתדעו כי כיום, בדיקות רעש נחשבות להליך חובה בעת בנייה של בניין או בית חדשים, כך שבמידה והנכם שוקלים לרכוש דירה חדשה מקבלן מומלץ שתבררו האם בוצעה בדיקה זו לפני שתחליטו לשלם עליה בעצמכם.

אילו סוגי רעשים נבדקים במהלך בדיקת רעש?

קיימים שני סוגי רעשים, שנבדקים במהלך בדיקת רעש בבית:

 • בדיקת קול נוהם - הכוונה לרעש היוצר מגע עם קירות הבית, כגון - גרירת ריהוט, דפיקות וצעדים רועשים.
   
 • בדיקת קול נישא באוויר - בבדיקת רעש מסוג זו בודקים את הרעשים הנגרמים ע"י דיבור, שירה, צעקות וגם בדיקת נביחות כלבים ורעשי מכוניות ותחבורה בקירבת המקום, המשפיעים על פנים הדירה.
   

בדיקת רעש

מחיר בדיקת רעש

מחיר בדיקת רעש נע בין 3,000 - 4,200 ש"ח ללא מע"מ. המחיר הינו בעבור בדיקה קצרת טווח (עד שעה) המתבצעת ע"י מכשיר ניטור רעשים אחד, נוסף על הליך הבדיקה, תקבלו מבודק האקוסטיקה דו"ח מפורט המסביר את ממצאי הבדיקה (קביל בבית משפט). במידה ויש צורך בביצוע בדיקת רעש ארוכת טווח שאורכה הוא בין 24 - 48 שעות - המחיר לשימוש במכשיר הניטור יתייקר.
 

מחיר ממוצע לבדיקת רעש (קצרת טווח)

מחיר ממוצע לבדיקת רעש (קצרת טווח): ₪3600

טווח מחיר גבוה ₪4200

טווח מחיר נמוך ₪3000

מה מה משפיע על מחיר בדיקת רעש?

במידה ואתם מעוניינים לדעת אילו פרמטרים משפיעים על התייקרות או הוזלה במחיר בדיקת רעש, תוכלו לקרוא על כך מתחת:

 • אורך בדיקת רעש - הליך בדיקת רעש ארוך טווח הוא יקר יותר בהשוואה להליך הקצר.
   
 • גודל הדירה - ככל שהדירה קטנה יותר, כך הצורך במספר מכשירי ניטור פוחת וכך גם המחיר.
   
 • כמות המכשירים - במידה ויש צורך במספר מכשירי ניטור כי מדובר בשטח גדול מימדים - העלות הסופית לביצוע ההליך עשוייה לרדת.

סוגי בדיקות רעש 

הליך בדיקת רעש ייעשה במרבית המקרים כאשר חלל הבית או הדירה ריקים הן מאדם והן מחיות. בדיקה זו נעשית במספר מישורים, הבודקים את הרעשים המצויים מחוץ למבנה, בקירות משותפים לשכנים במבנה ואף ע"מ לנטר רעשים במזגנים.

בדיקת רעש מחוץ למבנה 

בבדיקה זו, הרעש שברצוננו לבדוק הוא רעשי כבישים סמוכים, מכוניות, גני שעשועים ומרכזי קניות. בדיקה זו מחולקת ונעשית הן בשטח החיצוני ובשטח הדירה עצמה - דרך הרעשים בשתי הזירות יוכל בודק האקוסטיקה להעריך אם רמת הרעש שנבדקה היא בגדר המותר או חוצה את רמת הרעש המורשת על פי חוק.

אם רמת הרעש גבוהה מהנורמה - הבודק האקוסטי ימליץ לבעל הדירה על מספר פתרונות אקוסטים לשם מינון התופעה, כגון התקנת חלונות בעלי זכוכית כפולה, שמטרתה לאטום רעש חיצוני.

 

מדידת רעש שכנים

בדיקת רעש בקירות משותפים 

בבדיקה זו הבודק האקוסטי יבחן את עובי הקירות המשותפים לכם עם שכניכם שבסמוך,מתחת ומעל לדירה שלכם. בבדיקה זו יהיה צורך בביקור הבודק הן אצלכם והן אצל השכן ולכן מומלץ לתאם עם השכן טרם קביעת פגישה עם איש האקוסטיקה.

גם כאן - בהתאם לממצאים הבודק יוכל להמליץ על פיתרונות לשיפור האקוסטיקה שלכם בביתכם ע"מ ליצור הפרדה מיטבית כמה שניתן ביניכם לשכנים. חשוב לדעת כי הבדיקה אינה מתייחסת לקירות פנימיים בדירה או בית, לדוגמה - אם אתם חווים בעיה בקיר שחוצץ בין החדר שלכם לחדר של הילד שלכם - דעו כי החוק אינו חל על כך.
 

בדיקת רעש במזגן

מדובר על בדיקה המתבצעת בשעת לילה בעת שחלונות הבית פתוחים, תפקידה לאמוד את עוצמת הרעש המיוצר ע"י המזגנים החיצוניים של השכנים בבניין (הכוונה לקופסאות הלבנות עם המאוורר מחוץ לבית). 

הסיבה שבדיקה זו נעשית בלילה היא כי בלילות, ובעיקר בתקופת הקיץ, מרבית האנשים נוטים להדליק את המזגן שלהם הלילה (ובצדק) ולכן, הזמן האידיאלי ביותר לביצוע בדיקה זו הוא החל משעות הערב המאוחרות (לרוב בין 21:00 - 22:00). ממצאי בדיקת רעש במזגן נועדה על מנת לאמוד מבחינת החוק את רמת הרעש המותרת וזאת בדגש על שעות שבהן חל איסור להרעיש.
 

סוג הבדיקה היכן מתבצעת הבדיקה? באיזה זמן בדיקת רעש ניתנת לביצוע?
בדיקת רעש מחוץ למבנה נעשית הן בסמוך לאיזור שמחוץ למבנה ובתוך הבית בעיקר בשעות היום 
בדיקת רעש בקירות משותפים נעשית הן אצלכם בבית והן אצל השכן בכל שעות היום
בדיקת רעש במזגן בדיקה הבוחנת את עוצמת הרעש ממזגנים חיצוניים בעת פעולתם בעיקר בשעות הערב המאוחרות

סוגי בדיקת רעש - לפי אורך הבדיקה

קיימות שלוש בדיקות רעש עיקריות שניתן לבצע כאשר השוני ביניהן נובע הן מאורך הבדיקה והן ממטרת הבדיקה, השוני אינו גדול אך בכל זאת קיימים הבדלים, עליהם נסביר מתחת:

 • בדיקת רעש לטווח זמן קצר (כשעה) - בדיקת רעש מסוג זו מתבצעת בטווח זמן הידוע ללקוח מראש, לדוגמה - רעש של שיפוץ בקירבת הדירה, המתחיל ב8:00 בבוקר בין הימים ראשון עד חמישי.
   
 • בדיקת רעש למשך יום שלם (24 שעות) - בדיקה זו נעשית במצב בו מעוניינים לאמוד את רף רמת הדציבלים (עוצמת הקול) המותר בחוק בעבור מקרים שמתוזמנים בטווח שעות משתנה. 
   
 • בדיקת רעש ארוכת טווח (כשבועיים לפחות) - תפקיד בדיקה זו היא להקליט אירועי רעש אקראיים ואינם שיגרתיים ובמטרה לזהות את מקור הרעש.
   
סוגי בדיקת רעש לאיזו מטרה?
בדיקת רעש לטווח קצר לניטור רעש ידוע מראש (שיפוץ בניין סמוך, אוטובוסים)
בדיקת רעש ליום עד יומיים ניטור רעשים בטווח שעות משתנה (רעש שימוש במעלית בבוקר ורעש קריוקי בערב)
בדיקת רעש ארוכת טווח (כשבועיים) לנטר רעשים שאינם שיגרתיים 

מדוע כדאי לבצע בדיקת רעש סביבתי?

דרך כך שהנכם מסתייעים בחברה מוסמכת לבדיקת רעשים, אתם זכאים לקבל דו"ח מפורט על ממצאי הבדיקה, בדו"ח זה האקוסטיקאי מציין את כמות הרעשים באיזור הבית או הבניין שלכם ואף מייעץ על אמצעים אקוסטים שניתן לבצע ע"מ להביא לסיום הרעשים.

בהתאם לדבריו של האקוסטיקאי - ניתן להגיש תביעה בבית המשפט נגד הקבלן שאחראי על המבנה (במידה ועדיין קיימת אחריות קבלן) עקב עוגמת הנפש הנגרמת לכם בעת המגורים שלכם במבנה ואף להביא לתיקון של שכבות הבידוד הקיימות בדירה שלכם בהתאם לפתרונות האקוסטים שהוצעו לכם.
 

בדיקת רעש

השוו בין בודקי אקוסטיקה וחסכו

דעו כי הליך בדיקת רעש מסביב לבית מתבצע אך ורק ע"י אנשי אקוסטיקה מוסמכים לכך, ע"מ לסייע לכם למצוא בעל מקצוע המבצע בדיקת רעש באיזורכם, השאירו פרטים בחינם בפורטל בדקליק ותוכלו לקבל עד 3 אקוסטיקאים, שביניהם תוכלו להשוות במחירי אותה הבדיקה וכך לחסוך הן בזמן והן בכסף.
 

חברות בדק בית זמינות לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488760

מה קורה במצב בו לא קיימת אחריות קבלן?

במידה ומממצאי הבדיקה עלה כי עוצמת הרעש אכן גבוהה מעוצמת הרעש המותרת לפי חוק ובמידה ואחריות הקבלן פגה על המבנה, תוכלו דרך בדיקת רעש לקבל הצעות לייעול שכבת הבידוד בביתכם, איש האקוסטיקה יכוון אתכם לאנשי גבס ואנשי איטום, שבעזרתם תוכלו לתקן את שכבות האיטום הלוקות בחסר.

איך לבחור חברה המבצעת בדיקות רעש 

לאחר שתקבלו מבדקליק 3 חברות המבצעות בדיקת רעש, תוכלו להשוות ביניהן תוך שהנכם מקפידים על הפרמטרים הבאים, אותם נציין מתחת:

 • הכשרה ודיפלומה - ודאו עם חברת בדק הבית שהם מחזיקים בניסיון הנדרש ובתואר רלוונטי לשם ביצוע בדיקת רעש ואקוסטיקה בבתים, על חברה זו להחזיק בנוסף באישור מטעם משרד התמ"ת ומשרד איכות הסביבה.
   
 • דו"ח ממצאים - ודאו עם חברת בדק הבית כי בתום הליך בדיקת רעש היא מעניקה לכם מטעמה דו"ח ממצאים, הכולל: ממצאי רמת הרעש שנתגלה, חוות דעת משפטית לגבי טיב שכבת האקוסטיקה הקיימת ואודות ייעוץ אקוסטי שתפקידו לשפר את המצב הנוכחי של הדירה או בית הקרקע.
   
 • בירור הליך הבדיקה - בררו עם חברת בדק הבית אם באפשרותם לבצע בדיקת רעש בתנאים הקיימים של הדירה שברצונכם לבדוק והאם ניתן לאמוד את רעש הרקע שבסביבה בהליך בדיקה זו.
   

בדיקת רעש מחוץ למבנה