שירותי בדק בית מומלצים הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר לצורך בדק בית. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

בדיקת רטיבות בדירה

שוקלים לרכוש דירה חדשה? לא לפני שתבצעו בדיקת רטיבות לדירה. במאמר זה נסביר לכם על מהי בדיקת רטיבות, היכן היא מתבצעת בדירה, מדוע חשוב לבצע אותה ואיך בהליך פשוט בפורטל בדקליק תוכלו להשוות בין חברות בדק בית המבצעות הליך זה ולחסוך בכסף ובזמני חיפוש. קראו וגלו.

מהי בדיקת רטיבות בדירה?

בדיקת רטיבות בבית נעשית במרבית המקרים לפני רכישת דירה חדשה מקבלן או לפני רכישת דירה יד שניה. הליך בדיקה זו נועד לוודא כי הן הצנרת והן שכבת האיטום של הנכס תקינות, הימצאות ליקוי כזה או אחר באחד מאמצעים אלו עשוי להביא לרטיבות הן בין הקירות ומתחת לריצפה (היכן ששוכנת הצנרת) והן מקירות חיצוניים (בעת שיורד גשם לדוגמה).
 

בדיקת רטיבות בדירה

באילו איזורים מתבצעת בדיקת רטיבות?

בדיקת רטיבות בדירה מתמקדת על בדיקת רטיבות בקירות, בחדרים רטובים כגון חדרי רחצה, בקירות חיצוניים של הבית, ואף בדיקת רטיבות מתחת לריצוף.

לעתים מבצע בדיקת רטיבות בדירה - עשוי לבדוק רטיבות באיזורים נוספים במידה וקיימים כמו בריכה בבית פרטי ובסאונות.

 • בדיקת רטיבות בקירות - הבודק יבצע בדיקת רטיבות בקירות פנימיים וחיצוניים של הדירה ע"מ לאבחן את טיב הצנרת המצוייה בין הקירות וזאת בהסתייעות שלו באמצעי סריקה שונים כמו מצלמה טרמית ובסיב אופטי.
   
 • בדיקת רטיבות בחדרים רטובים - הבודק יסרוק את קירות וריצוף חדר הרחצה ע"י שימוש במצלמה טרמית או בסיב אופטי.
   
 • בדיקת רטיבות מתחת לריצוף - גם כאן, הבודק יבחון את הריצפה ע"י מיכשור ייעודי, שתפקידו לבדוק שהצנרת המצוייה מתחת לריצפה מתפקדת כראוי וכי שכבת האיטום של הרצפה מיושמת בצורה מיטבית.
   

בדיקת רטיבות בדירה

מה כוללת בדיקת רטיבות בדירה?

בדיקת רטיבות בדירה, מאוד דומה לבדיקת אינסטלציה, רק שהיא תוודא גם דברים נוספים כמו לחות ואיטום.

 • בדיקת לחץ המים - הבודק יבצע בדיקת לחץ של מים חמים וקרים כאחד. במידה ויתגלה לחץ חלש ולא תקין, זה עשוי להעיד על הצטברות של זרם מים באיזור גלוי או סמוי - דבר שעשוי להוביל במהרה לרטיבות.
   
 • שימוש במצלמה טרמית - סריקת קירות ומרצפות באמצעות מצלמה טרמית, תפקידה לאתר איזורים בהם חלים הפרשי טמפרטורות בצנרת וזאת מבלי לשבור קירות או מרצפות בבית.
   
 • שימוש בסיב אופטי - החדרת סיב אופטי לפנים הצינורות של הצנרת ע"מ לתעד את המתרחש בתוכה ולתעד ליקויים ע"י מצלמה המחוברת לסיב האופטי. גם בדיקה זו אינה מצריכה שבירת קירות.
   
 • בדיקת לחות - הבודק ימדוד את רמת הלחות באיזור הקירות והרצפה ע"י מד לחות.
   
 • תיעוד הממצאים - לאחר סיום הליך הבדיקה, הבודק יכתוב דו"ח המסביר על הליקויים שאותרו בדירה והמלצותיו בנושא כדי להביא לתיקון הליקוי או לחילופין - יפנה את הלקוח לבדיקה חוזרת במעבדה ייעודית לכך.
   

בדיקת רטיבות בדירה

מדוע חשוב לבצע בדיקת רטיבות בדירה?

הימצאות עובשים ורטיבות בקירות וברצפה של הבית מהווים סנכה בריאותית ונוסף לכך - הם סימנים מובהקים להימצאות של נזילה בין הקירות ומתחת למרצפות הדירה העתידית שלכם.

היעדר בדיקת רטיבות עשוייה להוביל להתפוררות של הקירות עד למצב בלתי הפיך ואף להוביל לחשבונות מים גבוהים כתוצאה מכמויות של מים המתזבזבות לחינם.

רטיבות שלא מאותרת ומטופלת בזמן אף גורמת לפגיעה בשכבות האיטום התקינות של הדירה החושפות את אותה לנזקי מזג האויר השונים ובדגש על עונת החורף בה גשמים עשויים לחדור לפנים הנכס.

דחיפות לביצוע בדיקת רטיבות בדירה:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

מה קורה אם אותרו ליקויים בבדיקת רטיבות?

במידה והבודק איתר ליקויים הקשורים לצנרת או לתקינות שכבות האיטום של הבית, ניתן יהיה לבצע מספר דברים ובהתאם לגיל הנכס:

 • דירה חדשה מקבלן - במידה ומדובר בבדיקת רטיבות בדירה חדשה מקבלן או דירה שגילה פחות מ - 7 שנים , דעו כי קיימת אחריות של הקבלן לתיקון הליקויים שאותרו.

  תוכלו לפנות אל קבלן הבנייה של הדירה בצירוף דו"ח הבדיקה ולדרוש שיתקן את הליקויים שהתגלו, במידה ומדובר ברטיבות שמקורה בצנרת - על הקבלן להיעזר באינסטלטור מטעמו שיביא לתיקון הליקויים בהתאם לממצאים שצויינו בדו"ח שסיפק הבודק.
   
 • דירה יד שניה - במידה ואתם שוקלים לרכוש דירה יד שניה שגילה גבוה מ - 7 שנים וכזאת שאינה תקיפה באחריות של קבלן הבנייה, יהיה עליכם לתקן את הליקויים על חשבונכם או לחילופין - לבקש מבעל הנכס הנוכחי לטפל בליקויים או להוזיל את עלות הנכס.

  קחו בחשבון שבמסגרת בדיקת רטיבות בדירה המצוייה בבניין משותף - המקור לרטיבות עשוי לנבוע מהשכן בדירה הסמוכה ובמקרה כזה - על השכן לתקן את הליקויים על חשבונו.
   
בת כמה הדירה? על מי חלה אחריות לתיקון הליקויים?
דירה חדשה מקבלן/ בת פחות מ - 7 שנים על קבלן השיפוצים
דירה יד שניה בת מעל ל - 7 שנים על בעל הדירה

הזמינו בדיקת רטיבות בדירה דרך בדקליק וחסכו!

שוקלים לרכוש דירה חדשה מקבלן? או אולי מדובר ברכישת דירה מבוגרת יותר? לפני שאתם חותמים על הנכס כדאי שתבצעו בדיקת רטיבות שמטרתה לאתר ליקויים שונים במערכת הצנרת של הנכס.

דרך פורטל בדקליק תוכלו לקבל גישה למגוון עצום של חברות הנותנות שירותי בדק בית השונים וכך תוכלו להגיע לממצאים מדוייקים ומהירים שיבטיחו לכם (או שלא) כי הנכס שבו הנכם מעוניינים ראוי עבורכם.

השאירו את פרטיכם בטופס מתחת ותקבלו עד 3 חברות בדק בית, שביניהן תוכלו להשוות במחירי בדיקת רטיבות ולחסוך הן בזמני חיפוש והן בכסף.

חברות בדק בית זמינות לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488760

בדיקת רטיבות בדירה שכורה

בדיקת רטיבות בדירה שכורה אינה נחשבת בגדר חובה הן על בעל הנכס והן על שוכר הנכס ולכן, במידה והשוכר חושד בדבר הימצאות רטיבות בנכס, ביכולתו לבצע על חשבונו בדיקת רטיבות בדירה שהוא שוכר.

במידה והבודק אכן יאתר ליקויים הקשורים לשכבות האיטום או כאלו המצויים בצנרת - יהיה על בעל הנכס לתקן את הליקויים הללו.

במידה וממצאי הבדיקה עולה שהרטיבות נגרמה ע"י הזנחה מתמשכת של השוכר בנכס - על השוכר לתקן על חשבונו את הרטיבות נוסף על עלות בדיקת הרטיבות ששילם.