שירותי בדק בית מומלצים הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר לצורך בדק בית. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

בדיקת חשמל

במאמר זה תוכלו לקרוא על מהי בדיקת חשמל, מה בודקים בה, על סוגי הליקויים שניתן לאתר במסגרתה ואיך תוכלו בהליך קצר דרך פורטל בדקליק לקבל גישה לחשמלאים המבצעים בדיקה מסוג זה - קראו וגלו.

מהי בדיקת חשמל?

בדיקת חשמל היא בדיקה המתבצעת ע"י חשמלאי בודק, שבעזרת מכשיר לבדיקת חשמל הנקרא "מגר"(או מכשירים נוספים כגון: מצלמה טרמית ולופ טסטר) ביכולתו לבדוק את תקינות מערכת החשמל בבית פרטי, בניין מגורים משותף ואף במוסדות ובמפעלים.

מה בודקים בבדיקת חשמל?

במהלך בדיקת חשמל, הבודק יבצע בדיקה הן של השקעים בתוך הנכס והן של ארון החשמל המשוייך לנכס, תוך שהוא מצטייד במיכשור ייעודי המשמש לבדיקות שונות הקשורות במערכת החשמל.

חשוב שתדעו כי בדיקות חשמל מתחלקות הן לבדיקות בסיסיות הנכללות במסגרת התשלום של בדק הבית והן לבדיקות חשמל הניתנות לביצוע בתשלום נוסף. נסביר על השיטות הנ"ל בהרחבה בהמשך.

 

בדיקת חשמל

בדיקה חשמל ויזואלית 

במסגרת בדיקת חשמל ויזואלית, בודק החשמל יסקור את השקעים בנכס או במבנה, יוודא שאין מגע מסוכן בין שקעי החשמל (בחדרים רטובים לדוגמה), שאין מגע של חוטי חשמל או שקעים עם מקורות דליקים כמו עץ או פלסטיק ובנוסף הוא יאתר אחר שקעי חשמל המצויים חשופים בקירות. בדיקת חשמל זו נחשבת לבסיסית וכלולה במסגרת הליך בדק הבית.

בדיקת הארקה בבית

בכל בית בישראל חובה שתימצא מערכת הארקה תקינה, מערכת זו אחראית לנטרל מקורות מחשמלים ע"י הפסקה של החשמל בנכס וכך היא מגנה עלינו מפני התחשמלות.

במהלך בדיקת הארקה בבית - החשמלאי יבדוק את כל נקודות ההארקה במערכת החשמל בבית ע"י מכשיר מיוחד הנקרא "לופ טסטר" (מכונה גם: "LT"). מכשיר זה בודק ומחשב את עוצמת ההתנגדות של הארקה - ככל שעוצמת ההתנגדות גבוהה יותר - הדבר יעיד על הארקה תקינה.
 

גם בדיקת חשמל זו נכללת בעלות בדק הבית הכללי.

בדיקת עומס חשמל

בדיקת חשמל מסוג זה נעשית בתשלום נוסף הנע בין 350 - 450 ש"ח ותפקידה לבדוק את הספק החשמל שהצרכן מקבל בביתו או בעסק שלו. בד"כ הספק החשמל המירבי שניתן לקבל בתוך דירה או בית ישנים הוא עד 25 אמפר חד פאזי.

במהלך בדיקה זו, בודק החשמל יוודא שכל המכשירים החשמליים מנותקים מהחשמל, לאחר מכן ייגש לארון החשמל ויוריד את כל מפסקי החשמל אחד אחרי השני וירים אותם חזרה שוב.

מטרת פעולה זו היא לבדוק כי לא מתקיימת זליגת חשמל גם בעת שמכשירי החשמל מנותקים. הליך זה נעשה בליווי מכשיר לבדיקת חשמל בשם "צבת אמפרמטר".

במידה ואכן קיים עומס חשמלי על לוח החשמל, הבודק ימליץ על הרחבת הספק של לוח החשמל. 

 

מחיר ממוצע לבדיקת עומס חשמל

מחיר ממוצע לבדיקת עומס חשמל: ₪400

טווח מחיר גבוה ₪450

טווח מחיר נמוך ₪350

בדיקה תרמוגרפית

בדיקה תרמוגרפית בודקת את עוצמת החום המפיצים חוטי החשמל הן בבית והן בארון החשמל והיא נעשית ע"י שימוש במכשיר הנקרא מצלמה טרמית, שבאפשרותה לאתר עוצמות חום גבוהות באיזורים שונים (בדומה לבדיקת צנרת).

במידה והיא אכן תזהה עוצמת חום גבוהה - משמעות הדבר ששכבת הבידוד של חוטי החשמל נפגמה כתוצאה מעומס יתר ויש להחליפם בחוטים תקינים. חוטי חשמל חמים עשויים להביא לקצרים תכופים ואף להצתה.

גם בדיקה דמוגרפית מתבצעת בתשלום נוסף הנע בין 300 - 400 ש"ח ואף עשוי להתייקר במידה ומדובר על נפח ארון חשמל גדול יותר שאותו יש לבדוק.
 

סוגי בדיקות חשמל כיצד הבדיקה מתבצעת? חשוב לדעת 
בדיקת חשמל ויזואלית סריקה ויזואלית של בודק החשמל בנכס  כלולה במחיר בדק בית
בדיקת הארקה בבית באמצעות מכשיר "לופ טסטר" כלולה בבדק בית
בדיקת עומס חשמל מתבצעת ע"י צבת אפרמטר ניתנת לביצוע בתשלום נוסף
בדיקת תרמוגרפית ע"י מצלמה טרמית ניתנת לביצוע בתשלום נוסף

הזמינו בודק חשמל דרך בדקליק וחסכו!

במידה ואתם מטילים ספק בתפקוד מערכת החשמל בבית שלכם בעקבות תקלות חוזרות שחוויתם, דעו כי זה הזמן להזמין בודק חשמל שיביא לאיתור מדוייק של מקור הבעיה. השאירו את פרטיכם בחינם בטופס מתחת וקבלו דרך פורטל בדקליק  עד 3 חברות המספקות שירותי בדק בית, שביניהן תוכלו להשוות במחיר בדיקת חשמל וכך לחסוך הן במחיר והן בזמני חיפוש.
 

חברות בדק בית זמינות לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488760

אילו ליקויים ניתנים לגילוי בבדיקת חשמל?

במסגרת הליך בדיקת חשמל ניתן לאתר מגוון ליקויים. בטבלה מתחת נציין את הליקויים הללו ואת ההשלכות שלהם:

הליקוי במערכת החשמל למה גורם הליקוי?
מערכת הארקה אינה תקינה סכנת התחשמלות
ממסר פחת תקול סכנת התחשמלות
עומס יתר של חשמל הפסקות חשמל/ שריפה
לוח חשמל לא תקין קפיצת חשמל/ הפסקות חשמל/ שריפה
חוטי חשמל חשופים בקירות הבית סכנת חשיפה והתחשמלות

איך לבחור חשמלאי לבדיקת חשמל?

לא כל חשמלאי מוסמך לבצע בדיקת חשמל במבנה מי שמתוקף תפקידו לבצע הליך זה הוא בודק חשמל שעבר הכשרה מיוחדת ובדגש על עוצמת מתח החשמל. מתחת נציג את סוגי בודקי החשמל:

  •  בודק חשמל סוג 1 - בודק חשמל סוג 1 מוסמך לבצע בדיקות חשמל במתח נמוך המאפיינים דירות מגורים ובתים פרטיים (3X80 אמפר).
     
  • בודק חשמל סוג 2-  בודק חשמל סוג 2 מוסמך לבצע בדיקה של מתחי חשמל גבוהים, המאופיינים מערכות חשמל במפעלים, עסקים ומוסדות ציבוריים שונים (3X250 אמפר).
     
  • בודק חשמל סוג 3 - כאן מדובר על בודק חשמל שמוסמך לשני סוגי העבודות הן במתח נמוך והן במתח גבוה.


כמו כן, במידה ואינכם בטוחים מהי עוצמת המתח בביתכם או בעסק שלכם - תוכלו לדון על כך עם חברות בדק הבית שקיבלתם מפורטל בדקליק והן כבר יתאימו לכם את סוג בודק החשמל.

 

בודק חשמל

כל כמה זמן יש לבצע בדיקת חשמל בבית?

תדירות בדיקת החשמל משתנה בהתאם לסוג לוח החשמל שברשותכם ולאיכות שלו - במידה והנכם גרים בבניין או בית חדשים יחסית (בני 7 שנים ומטה) - רוב הסיכויים שמדובר בלוחות חשמל חדשים וכאלו העומדים בתקנים. במקרה כזה רוב הסיכויים שממצאי הבדיקה שתתבצע יהיו תקינים ותידרש בדיקת חשמל נוספת רק בעוד כעשור.

במידה ומדובר במבנה ישן, דהיינו שגם לוח החשמל ישן ואם אתם חווים הפסקות וקצרים בחשמל לעתים תכופות - זה עשוי לקצר את התדירות המצריכה בדיקה מסוג זו, מפני שלוח החשמל חשוף בפני נזקים רבים יותר.

 

זמן ממוצע לביצוע בדיקת חשמל:
7.5 שנים
10 שנים (מבנים חדשים) משך זמן 5 שנים (מבנה ישן)