שירותי בדק בית מומלצים הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר לצורך בדק בית. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

בדיקת גז ראדון

לא בטוחים מה זה גז ראדון? במאמר זה נסביר על כך, כמה עולה לבצע בדיקת גז ראדון על פי טווח מחירים, אילו סוגי בדיקות קיימות לשם כך ואיך בתהליך מהיר בפורטל בדק בקליק תוכלו להשוות בין בודקים מוסמכים ולחסוך הן בזמני חיפוש והן בכסף. קראו וגלו הכל על בדיקות גז ראדון.

מה זה גז ראדון?

גז ראדון הוא גז רדיואקטיבי חסר ריח, צבע או טעם, הוא מיוצר בקרקע ובתוך חומרי בניין כמו בטון, מלט וקרמיקה.  גז מסוג זה נפלט בד"כ מן הקרקע אל תוך מבנים בקרבת הקרקע כמו בתים צמודי קרקע, נוסף על פליטתו במסגרת הליכי ייצור של חומרי בנייה או מהאדמה - הוא אף עשוי להיפלט מקירות עשויים בטון וזאת לאחר שהסתיים הליך הבנייה. גז ראדון מצוי כמעט בכל שטח באשר הוא היות והוא מצוי בתוך האדמה שלנו אך מדובר בריכוזים נמוכים, שאינם מהווים סכנה לבריאות.
 

בדיקת גז ראדון בבית

באילו איזורים מבוצעת בדיקת גז ראדון?

המיקומים הנפוצים בהם יש לבצע בדיקת גז ראדון בעיקר באיזורים מסויימים, אותם נציין מתחת:

 • במרתפים ובחדרי ביטחון - בדיקת גז ראדון במרתף או בחדרי ביטחון הינה בראש סדר העדיפויות מפני שמיקומים אלו מאופיינים בכמות גבוהה יותר של גז ראדון כתוצאה ממחסור בתחלופת אוויר.
   
 • באיזורים עם סדקים - במידה ונוצרו סדקים בקירות שלכם עקב רעידת אדמה או התיישנות המבנה - זה עשוי לגרום לאדי גז ראדון להשתחרר מחומרי הבנייה שנסדקו.

מתי יש לבצע בדיקת גז ראדון?

בדיקת גז ראדון יש לבצע לפני בנייה של בית (בדגש על בתים צמודי קרקע) ולאחר שהבית נבנה. את הבדיקה יש לבצע גם במקרים בהם התרחשה רעידת אדמה שכתוצאה ממנה נוצרו סדקים בבית, בין אם הבית חדש ובין אם ישן, היות וגז הראדון המצוי בחומרי הבטון והמלט משתחרר לאוויר ברגע שנוצרים סדקים בקירות.

 

בדיקת גז ראדון

מה נחשבת לרמה מסוכנת של גז ראדון?

רמת הסיכון של גז ראדון עולה בהתאם לנפח המבנה שבו מתבצעת בדיקת גז ראדון, לדוגמה - כמות גבוהה של גז ראדון במבנה מגורים יהיה כ - 200 בקרל (בקרל היא יחידת מידה לבדיקת רדיואקטיביות), בעוד שבתוך מבנה משרדי - כמות גז הראדון המותרת הינה 500 בקרל. רמת ריכוז גבוהה של גז ראדון גורמת לעלייה בתחלואת הסרטן.

 

רמת הדחיפות לביצוע בדיקת גז ראדון:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

מחיר בדיקת גז ראדון

מחיר בדיקת גז ראדון ע"י בודק מוסמך נע בין 500 - 2,100 ש"ח. הפער הנ"ל נגזר מגודל השטח אותו יש לבדוק, כאשר בדיקת גז ראדון במרתף תיהיה זולה יותר מאשר בדיקה מקיפה לבניין או מבנה שלם. בנוסף - כמות גלאי הגז שיש בהם צורך במהלך הבדיקה ומורכבויות נוספות הקשורות בפיענוח של הבדיקה ע"י בודק מוסמך, הנם גורמים ישירים המשפיעים על מחיר בדיקת גז ראדון. 

מחיר ממוצע לבדיקת גז ראדון ע"י בודק מוסמך

מחיר ממוצע לבדיקת גז ראדון ע"י בודק מוסמך: ₪850

טווח מחיר גבוה ₪1200

טווח מחיר נמוך ₪500

סוגי בדיקת גז ראדון

בישראל ניתן לבצע 2 סוגים של בדיקת גז ראדון: בדיקה אחת ניתנת לביצוע במשך מספר ימים בודדים, בעוד שהבדיקה השנייה נעשית למשך תקופה ממושכת יותר. תוכלו לקרוא מתחת על סוגי בדיקות אלו בפירוט ועל היתרונות והחסרונות של כל אחת מבדיקות אלו.
 

בדיקת גז ראדון בסדקים בבית

בדיקת גז ראדון קצרת טווח (בדיקת גז ראדון לטופס 4)

בדיקה מסוג זה נעשית בד"כ לפני כניסה למבנה חדש, בין אם במבנה מגורים ובין אם לצורכי עבודה ומסחר וזאת במסגרת טופס 4, שבלעדיו לא ניתן להיכנס למבנה. בדיקת גז ראדון לטופס 4 מתבצעת ע"י בודק מוסמך. תהליך הבדיקה עשוי לארוך בין 3 ימים עד ל- כשבוע ימים.

כיצד מתבצעת בדיקת גז ראדון קצרת טווח?

את בדיקת גז ראדון נעשה באופן הבא: הבודק יצטייד בגלאי גז נייד ויניחו על פני רהיט ישר ויציב ובתנאי שהוא בגובה של בין 1- 2 מטרים מעל הרצפה, תוך שהבודק ירחיק את הגלאי מאיזורים קרובי חלון או מזגנים בחדר.

במהלך הבדיקה, על החדר להיות אטום לחלוטין מיציאה וכניסת אוויר ע"מ לדייק כמה שניתן בממצאי הבדיקה. את תוצאות הבדיקה ניתן לקבל בטווח זמן שבין יום עד כשבועיים.
 

 • היתרון בבדיקת גז ראדון קצרת טווח - ניתן לקבל תשובה תוך זמן קצר יותר בהשוואה לבדיקה ארוכת הטווח.
   
 • החיסרון בבדיקת גז ראדון קצרת טווח - אמיתות הבדיקה אינה לגמרי מדוייקת מפני שהבדיקה, כמו שציינו נעשית במקום אטום ללא תחלופת אוויר.
   
זמן ממוצע לבדיקת גז ראדון - קצרת טווח :
5 ימים
7 ימים משך זמן 3 ימים

בדיקת גז ראדון ארוכת טווח

בדיקת גז ראדון ארוכת טווח ניתן לבצע במבנים חדשים ומאוכלסים וגם כאלו שאינם חדשים וזאת במידה ואין דחיפות לטופס 4 (עליו הסברנו מעלה).

משך בדיקה זו עשויה לארוך בין 3 - 6 חודשים וגם כאן בודק מוסמך יגיע עד לביתכם להתקין את גלאי הגז, בהתאם לגודל המרחב שלכם, השוני בבדיקת גז ראדון ארוכת הטווח הוא שאין צורך לאטום את החדר בו מצוי הגלאי וניתן לפתוח את החלונות ולהמשיך בשימוש בחדר כרגיל.

גם בתהליך הזה, בדומה לבדיקה קצרת הטווח - תוצאות הבדיקה מתקבלות בטווח זמן שבין 24 שעות ועד כשבועיים.
 

בדיקת גז ראדון

כיצד מתבצעת בדיקת גז ראדון ארוכת טווח?

בבדיקת גז ראדון ארוכת טווח, הבודק יניח מספר חיישני גז (בהתאם לגודל המרחב) ועל חיישנים אלו לשהות במרחב, אך בשונה מבדיקה לטווח הקצר - בתהליך הזה אין חובה לאטום חלונות או לאטום את החדרים בהם מצויים החיישנים ולמעשה ניתן להמשיך ולהשתמש בחדרים כרגיל וזאת מפני שמדובר בבדיקה הבוחנת את כמות הגז לאורך זמן רב יותר.
 

 • היתרון בבדיקת גז ראדון ארוכת טווח - בדיקה זו נעשית בעת שחלונות הדירה או המשרד פתוחים וללא שום הגבלה בשימוש הרגיל שלכם בשטח וכך תוצאות הבדיקה הן מדוייקות יותר.
   
 • החיסרון בבדיקת גז ראדון ארוכת טווח - זמני הבדיקה הם ארוכים מאוד ולא ניתן לאמוד את רמת הסיכון והחשיפה שלנו אל הגז בכל זמן בו נערכת הבדיקה.

 

זמן ממוצע לבדיקת גז ראדון - ארוכת טווח :
4.5 חודשים
6 חודשים משך זמן 3 חודשים

מה ההבדל בין סוגי בדיקת גז ראדון?

ההבדל העיקרי בין שתי סוגי הבדיקות הוא אורך הזמן שהן לוקחות וגם התנאים הכוללים לביצוען, נסכם זאת בטבלה מתחת:
 

פרמטרים בדיקת גז ראדון קצרת טווח בדיקת גז ראדון ארוכת טווח
זמן הבדיקה בין 3 ימים עד 7 ימים בין 3 עד 6 חודשים
תנאי לביצוע הבדיקה על הבדיקה להתבצע בחדר אטום אין חובה לסגור חלונות או לשנות את שיגרת החיים
אמיתות התוצאה תוצאה פחות מדוייקת  תוצאה מדוייקת יותר

 

בדיקת גז ראדון

השוו מחירי בדיקת גז ראדון וחסכו

בדיקת גז ראדון נחשב למחייב בעיקר אם אתם גרים בדירה או בית בהם קיים חוסר איוורור מפאת צורת המבנה או כתוצאה מהזנחה ממושכת ובין אם יש לכם בן בית שנחשב ברמת סיכון גבוהה להיפגע בריאותית.

דעו כי דרך פורטל בדקליק תוכלו להשאיר את פרטיכם בחינם ולקבל מאיתנו עד 3 בודקים המבצעים בדיקת גז ראדון באיזורכם, שביניהם תוכלו להשוות במחירי אותה הבדיקה ולחסוך הן בזמן והן בכסף.

 

חברות בדק בית זמינות לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488760

בדיקת גז ראדון באופן עצמאי

אם אתם מעוניינים לבצע בדיקת ראדון באופן עצמאי, דעו כי הדבר בהחלט אפשרי, תחילה יהיה עליכם ליצור קשר עם חברה הנותנת שירותי בדק בית ולציין בפניהם את פרטי הדירה שלכם והם כבר ידעו לשלוח לכם ערכה עם מספר של חיישנים ובהתאם לגודל הבית שלכם.

בעת שתקבלו את הערכה תוכלו להתקין את החיישנים בבית שלכם ובליווי טלפוני ע"י בודק של אותה חברה ממנה שכרתם את הערכה.

העלות להשכרת ערכה עצמאית לבדיקת גז ראדון נעה בין 350 - 550 ש"ח וזאת בעבור השכרה של חיישן אחד. קחו בחשבון שאם מדובר על איזור בדיקה שגדול מ - 40 מ"ר, תזדקקו להשכרה של שני חיישנים, כך שהמחיר הסופי עשוי להשתוות לעלות של בדיקה זו ע"י בודק מוסמך.

חשוב שתדעו שתוצאות החיישנים עשויות לצאת פחות מדוייקות וזאת כתוצאה מיישום לא נכון מלכתחילה כתוצאה של חוסר הבנה מההדרכה הטלפונית.


רמת קושי לביצוע בדיקת גז ראדון באופן עצמאי:

מדד קושי בינוני
קשה בינוני סביר קל

איך להפחית גז ראדון מהבית?

ישנן שתי דרכים, שבעזרתן תוכלו להפחית משמעותית גז ראדון בבית שלכם, בין אם מדובר בבית חדש ובין אם בבית ותיק:

 • אווררו את הבית - בצעו איוורור תמידי של איזורי הבית שלכם ע"מ להפחית ככל הניתן אדי גז ראדון המצטברים, תוך שאתם שמים דגש על איוורור של מקלטים, מרתפים וחדרי ביטחון - ממ"ד, שכמו שכבר ציינו - איזורים אלו מכילים ריכוז גבוה של גז ראדון עקב האטימות המצוייה בהם.
   
 • אטמו סדקים - נוצר לכם סדק חביב בקיר? בין אם איכפת לכם ובין אם לא - דעו כי דרך סדקים אלו ובמיוחד סדקים בקירות בטון ומלט, ישנם ריכוזים גבוהים של גז ראדון, שבעת היווצרות סדקים - הם מופצים החוצה לאיזור הבית שלכם.