שירותי בדק בית מומלצים הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר לצורך בדק בית. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

בדיקת איטום

במאמר זה נסביר על מהי בדיקת איטום, על סוגי בדיקות איטום השונות ובאילו מקומות ניתן לבצע בדיקה מסוג זה. המשיכו לקרוא ותגלו.

מהי בדיקת איטום?

תפקיד בדיקת איטום הוא לבדוק ששכבת האיטום בגג הבית, הריצפה וקירות הבית אכן חסינה ועמידה בפני חדירת מים כמו במקרים של מי גשמים בחורף. בדיקת איטום מתבצעת לרוב ע"י קבלן איטום במידה ומדובר במבנה שזה עתה נבנה והיא גם כלולה בבדק בית, נציג מטעמה שיבדוק את האיטום במקרים בהם מדובר בדירה או בית שתקופת אחריות הקבלן כבר אינה חלה עליהם.
 

בדיקת איטום

לכמה שנים תקפה בדיקת איטום?

במידה ומדובר במבנה שזה עתה נבנה תקופת האחריות על בדיקת איטום הינה כ- 3 שנים על הליך בדיקת איטום שביצע קבלן האיטום  - הכוונה שאם בעלי הבית חושדים כי קיימים ליקויי איטום בדירה, הם יוכלו לבקש מהקבלן שיבצע בדיקה נוספת ללא תשלום במסגרת של מקסימום שלוש שנים מתאריך בניית הנכס.

ניתנות כ- 3 שנות אחריות נוספות שבמסגרתן במידה וחלו ליקויים כלשהם באיטום - בעלי הנכס יוכלו לבקש מקבלן האיטום לתקן את הליקויים שנוצרו בחינם. כמו כן, במקרים של בתים שאינם חדשים ושתאריך בנייתם עולה על 7 שנים וקיים חשש להיווצרות ליקויים בשכבת האיטום - על בעלי הבית לשכור שירותי בדיקת איטום באופן פרטי ע"מ לאתר את הליקויים.
 

בדיקת איטום גגות

סוגי בדיקות איטום

יש שתי דרכים נפוצות לבצע בדיקת איטום בבית: בדיקה אחת המבוצעת ע"י הצפה של מים על גג הבית והבדיקה השנייה היא סריקה של הקירות הפנימיים ורצפת הבית ע"י שימוש במצלמה טרמית. על סוגי בדיקות איטום אלו נרחיב מתחת.

בדיקת איטום ע"י הצפה

בדיקת איטום בשיטת ההצפה (מכונה גם : שיטת "המטרה" מהמילה ממטרה) היא בדיקה הנעשית ע"י הצפת מים על גג הבית או הצפה של רצפת המרפסת (מרפסת בבניין) וזאת ע"מ לאמת את חוסן שכבת האיטום של גג הבית ושל רצפת המרפסת המצוייה מחוץ לדירה. שיטה זו נחשבת לותיקה מבין שתי השיטות אך החיסרון בה הוא שהיא מורכבת לביצוע ומבזבזת כמות גדולה של מים.

במסגרת הליך זה על הבודק לאטום את המרזבים שמצויים על גג הבית ורק לאחר מכן לשפוך את תכולת המים על הגג. קחו בחשבון שבמידה ומדובר בבית שזה עתה נבנה - תוכלו לבדוק אם בדיקה זו בוצעה בגג הבית שלכם ובמידה ונמצאו ליקויים בשכבת האיטום בעת בדיקה זו - בררו האם הם תוקנו ע"י קבלן האיטום.
 

בדיקת איטום במצלמה טרמית

בדיקת איטום ע"י מצלמה טרמית

בשיטה זו הבודק ישתמש במצלמה ייעודית שתפקידה לאתר רטיבות בריצפה ובקירות פנימיים בבית שלכם. במידה ומאותרת רטיבות במהלך בדיקת איטום זו ובמידה והבית עוד באחריות של הקבלן - תוכלו להצטייד בדו"ח בדיקת האיטום שסיפק לכם הבודק ולדרוש מקבלן האיטום לתקן את הליקויים שהתגלו.
 

סוג בדיקת האיטום איזורים בהם מתבצעת הבדיקה חיסרון/ יתרון
בדיקת איטום בהצפה גגות ורצפת מרפסת חיסרון : מבזבזת מים וקשה לביצוע
בדיקת איטום במצלמה טרמית בקירות ורצפות פנימיים בבית יתרון : לא מצריכה שבירה של קירות

באילו מקומות ניתן לבצע בדיקת איטום?

בדיקת איטום ניתנת לביצוע במספר מקומות כגון: בגג הבית, בתוך הבית ואפילו בממ"ד - אם כי בבדיקת איטום בממ"ד בודקים רמת בטיחות של הקירות בו ולאו דווקא בדיקת איטום בפני גשמים או רטיבות כמו בבדיקות האחרות.

בדיקת איטום ממ"ד

בדיקת איטום בממ"ד נועדה לבדוק אם תנאי החדר אכן עמידים בפני מקרים ביטחוניים המצריכים את בני הבית להשתמש בו ולאו דווקא כדי לוודא שהוא אטום לרטיבות, למרות שחשוב שלא תתעורר בו רטיבות כזאת או אחרת, העשוייה להביא להתפוררות של הקירות וגם כך להביא לפגיעה בשכבה ההגנה שלו.
 

בדיקת איטום בממ"ד מבצע בודק שסורק את חלל החדר ובודק את חיבורי החלונות ואת דלת הממ"ד, הוא יבדוק אם החלון והדלת  ננעלים בצורה בטיחותית והרמטית ושחלקי החיבור אינם רופפים או חלודים ולבסוף יגיש דו"ח על הממצאים שגילה. במידה ויימצאו ליקויים והנכס עודנו באחריות תיקון של קבלן האיטום - ניתן יהיה לפנות אליו שיתקן את הליקויים שאותרו.

 

חברות בדק בית זמינות לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488760

בדיקת איטום גגות

בבדיקת איטום גגות הבודק יבצע הצפת מים על גג הבית וזאת ע"מ לאתר איזורים שלוקים בשכבת איטום כזו או אחרת.

שיטה זו מיושמת גם על רצפה של מרפסות שמש בבניין וזאת ע"מ לאמת כי חומר הרובה אכן מיושם בצורה תקינה ולא מאפשר למים לחדור בין הבלטות למרפסת של השכן מתחת.

בדיקת איטום בבית 

בדיקת איטום בבית מתייחסת לבדיקת מרצפות וקירות הפנימיים של הבית וגם בחדרים רטובים כמו חדרי מקלחת. בדיקת איטום בבית מתבצעת ע"י מצלמה טרמית, שתפקידה לאתר רטיבויות בקירות ומתחת לריצפה.

רטיבות זו תקרה ברוב המקרים בעקבות נזילה שמקורה בצנרת החבוייה בין קירות הבית ומתחת לריצפה.
 

מקום לבדיקת איטום מה יש לוודא? איך מתבצעת הבדיקה?
בדיקת איטום ממ"ד שהחדר ערוך למקרי חירום סריקת החלל בעיניים 
בדיקת איטום גגות ששכבת האיטום בגג חסינה למים הצפה של גג הבית
בדיקת איטום בבית ששכבת האיטום הפנימית לבית תקינה סריקה במצלמה טרמית