שירותי בדק בית מומלצים הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר לצורך בדק בית. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

מתי עושים בדק בית?

בדק בית עוזר מגלה ליקויי בנייה אפשריים שיכולים להיות בדירה שלנו, אבל לא תמיד ברור מתי כדאי להזמין את השירות הזה. בעמוד שלפניכם תוכלו לראות מתי עושים בדק בית לדירה מקבלן או לדירה יד 2 שאתם חושבים לקנות.

מתי עושים בדק בית לדירה חדשה מקבלן?

בדק בית מומלץ לעשות לאחר קבלת טופס 4 (אישור איכלוס), אך לפני הכניסה לדירה עצמה בשלב פרוטוקול המסירה הראשוני. הזמנה של בדק בית לפני קבלת טופס 4 היא מיותרת מפני שהקבלן עדיין לא סיים את עבודתו הראשונית. לעומת זאת המתנה למועד האכלוס לא מאפשרת מספיק זמן לקבלן לתקן את עבודתו לפני מועד המסירה וגם הופכת את בדק הבית למורכב יותר כשיש ריהוט.

 

אם הקבלן טרם קיבל טופס 4 תוכלו, זה אומר שעדיין מתבצעות בדיקות של מערכת החשמל או האינסטלציה שמצביעות על כך שהקבלן עדיין בשלבי העבודה, לכן הגיוני שיימצאו בעיות, אבל הן כרגע בתיקון. חשוב לומר שגם צריך לתת לקבלן מספיק זמן לתקן את התקלות שיימצאו לפני זמן מסירת המפתח. תוכלו לקרוא עוד על בדק בית של דירה מקבלן.

נכנסנו כבר לדירה, האם כדאי להזמין בדק בית?

תקופת האחריות של הקבלן על דירה חדשה משתנה בהתאם למערכות והליקויים שנמצאו, אבל בכל מקרה יש תקופת אחריות של שנה שבה הקבלן אכן מחוייב לתקן את התקלות שנמצאו, אז גם אם קיבלתם את המפתח ולא עברה שנה בהחלט אין מה לדאוג.

 

אם עברה יותר משנה, בדק בית עדיין יכול לעזור לכם למצוא תקלות בדירה שלכם לפני שיחמירו, לכן מומלץ לעשות זאת גם אם אין אחריות. חשוב שתדעו שיש מערכות בבית שלקבלן יש אחריות של יותר משנה, כמו למשל במערכת האינסטלציה, לכן אין מה לחשוש מלהזמין שירותי בדק בית.

 

חברות בדק בית זמינות לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488760

מתי עושים בדק בית לדירה יד 2?

חושבים לקנות דירה? אל תעשו זאת ללא בדק בית. בדק בית לדירה יד שנייה מומלץ לעשות לפני חתימת החוזה על מנת שתוכלו לראות באיזה מצב נמצאת הדירה שלכם ולא לקנות דירה עם פגמים וליקויים רבים. כמובן שכשקונים דירה יד 2, היא אף פעם לא מושלמת, אבל יכולות להימצא תקלות שיהוו מבחיתנכם קו אדום. בנוסף במידה ואין לכם התחייבות לכניסה לדירה תוכלו לבקש מבעל הדירה לתקן את הליקויים (ולתת לו מספיק זמן שיעשה את זה).

 

>>>אולי יעניין אתכם בדק בית עצמי

מתי אנשים לא עושים בדק בית והאם כדאי?

יש כמה מקרים שבהם חושבים לא לעשות בדק בית:

  • רוצים כבר לקבל את הנכס: הרבה פעמים אנשים מנסים לקצר תהליכים כדי לקבל את הנכס ולהתחיל לגור או להשתמש בו. על אף שמדובר ברצון מאוד הגיוני, חשוב לומר שאחרי שהתחלתם להשתמש בנכס הקבלן יכול להתנער יותר בקלות מאחריות על נזק או ליקוי.
     
  • מנסים לחסוך: רכישת נכס היא דבר יקר, והרבה פעמים אנשים מנסים לחסוך. במקרה של בדק בית הזול יכול לצאת הרבה יותר יקר. לא עשיתם בדק בית והיה נזק גדול בצנרת או במערכת החשמל? תיקון התקלה יהיה על חשבונכם. בנוסף בדק בית הוא עלות יחסית זניחה לשאר העלויות הכרוכות ברכישת נכס.
     
  • קונים מחבר: אם אתם קונים מחבר או מבן משפחה יכול להיות שתתפתו לסמוך עליו שהכל בסדר ואין ליקויים. בשביל למנוע אי נעימויות מומלץ כן לעשות את בדק הבית. זה שום דבר אישי נגד החבר או בן המשפחה, זה פשוט אתם מנסים לוודא שאתם עושים עסקה טובה. כל אחד עושה טעויות, ויכול להיות שיש דברים שהוא פספס.
     
  • דירה חדשה: כמו שאמרנו כל אחד עושה טעויות, וזה כולל גם קבלנים. גם אם הדירה שלכם חדשה זה עדיין לא אומר שהכל בנוי משולם. בשביל לוודא שאתם עושים העסקה הנכונה בהחלט מומלץ לעשות בדק בית כדי לכסות על עצמכם מטעויות אפשריות של הקבלן.

כמו שראיתם יש כמה סיבות שבגללן אנשים חושבים לוותר על בדק בית. זה כמובן לא שירות חובה, אבל בהחלט מומלץ לחשוב האם זה משהו שאתם רוצים לעשות או לא.