שירותי בדק בית מומלצים הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר לצורך בדק בית. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

מה זה בדק בית?

אם נתקלתם במושג "בדק בית" ואתם לא בטוחים במה מדובר, הבינו את הפירוש ומה זה בעמוד הזה! כאן תגלו מה זה בדק בית, מתי נזדקק לשירות זה ומה הוא כולל.

מה זה בדק בית?

פירוש בדק בית זו למעשה בדיקה שיש לבצע על מנת לאתר ליקויים בדירה או הבית. נהוג להזמין שירותי בדק בית לפני שרוכשים דירה מיד שנייה וגם כאשר רוכשים דירה חדשה מהקבלן. הבדיקה מתבצעת על ידי גורם מקצועי אשר בוחן את המערכות השונות בנכס ומוודא את תקינותם ומצבם הכללי, כמו גם עמידתם בתקן. בסיום הבדיקה, יספק הבודק דו"ח עם ממצאים ומסקנות, המלצות לתיקון ועלות משוערת לביצוע התיקונים.

 

>>> כתבנו בהרחבה על: מתי עושים בדק בית

מדוע חשוב לבצע בדק בית?

לאחר שהבנו מה זה בדק בית, הגיע הזמן לדבר על החשיבות של הבדיקה. שירותי בדק בית יכולים לחסוך לנו הפתעות לא נעימות בהמשך הדרך וזאת מאחר ובדירה יש לא מעט ליקויים סמויים שלא תמיד ניתן לראות בעין.

 

בדיקה זו, מספקת לכם מידע מהימן מגורם מקצועי ומנוסה ויכולה לחסוך עוגמת נפש ובמקרים רבים גם עלויות רבות. חשוב לבצע בדק בית גם מאחר וממצאי הבדיקה מאפשרים לנו לנהל משא ומתן עם המוכר, תוך הצגת הליקויים ועלות התיקון שלהם, מה שלא פעם עוזר בהוזלת מחיר העסקה.

 

בדק בית

כיצד מתבצעת בדיקת בדק בית?

בדיקת בדק בית מתחלקת לשני חלקים:

  • בדיקה ויזואלית: המטרה בבדיקה הויזואלית היא איתור של ליקויים אסתטיים והיא מתבצעת על ידי סריקה ויזואלית. הבודק ינסה לאתר קילופים בצבע שעל קירות המבנה, יבחן את צבע הפאנלים, יבדוק אם יש שריטות על הבלטות וכדומה.
     
  • בדיקה מבנית: בבדיקה המבנית יש לבדוק את התשתיות בצורה מעמיקה הרבה יותר ובשלב זה יש להשתמש בכלים ובמכשירים מיוחדים וחדישים כמו מד לחות לבדיקת רמת הלחות בקירות, מצלמה טרמית לאיתור נזילות סמויות וכדומה.

>>> קראו בהרחבה על: מה בודקים בבדק בית

שאלות נפוצות בנושא בדק בית

לפני שנסיים ונשחרר אתכם לביצוע השוואת מחירים בין חברות בדק בית, נשמח לענות על כמה שאלות נוספות שקיבלנו מגולשי האתר:

מה פירוש המושג בדק בית?

הפירוש של "בדק בית" הוא למעשה בדיקה מקיפה ומעמיקה של הבית, אשר מתבצעת על ידי גורם מקצועי ובאמצעות ציוד מיוחד. בבדיקה זו יש לבדוק את תשתיות החשמל, המים, מערכת האיטום, הצבע, הריצוף ועוד.


מה כולל הדו"ח בתום בדיקת בדק בית?

חוות דעת בדק בית כוללת את פירוט הבדיקות שנעשו בדירה, את הציוד בו השתמש הבודק, את הליקויים שנמצאו ולבסוף גם ממצאים והמלצות לתיקון.


מי אחראי על ביצוע בדק בית?

הבדיקה נעשית על ידי חברות או בעלי מקצוע פרטיים, כאשר בפועל הבודק יהיה מהנדס בניין מקצועי ומומחה, אשר מכיר את התקנים השונים ויודע להצביע על ליקויים ובעיות.