שירותי בדק בית מומלצים הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר לצורך בדק בית. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

בדיקת קרינה

חוששים להימצאות קרינה מוגברת בבית שלכם? זה הזמן להזמין בודק קרינה עד אליכם. כאן תוכלו לקרוא אודות סוגי הקרינות הנפוצות בבתים ומשרדים, מחיר בדיקת קרינה ואיך תוכלו דרך פורטל בדקליק להשוות בין בודקים מוסמכים ולחסוך בזמן ובכסף - קראו וגלו.

מתי יש לבצע בדיקת קרינה?

בדיקת קרינה מומלץ לבצע במקרים הבאים:

 • בדיקת קרינה לקראת השכרה או קניית בית - מומלץ לבצע בדיקת קרינה הן על נכס שברצונכם לקנות והן על נכס שברצונכם להשכיר לשוכרים וזאת ע"מ לוודא ככל הניתן שהנכסים הנ"ל בטוחים למחייה הן עבורכם והן עבור השוכרים שלכם.
   
 • בדיקת קרינה במשרד - במשרדים כיום קיימת כמות גדולה של מוצרי החשמל והאלקטרוניקה כגון : מחשבים, טלפונים, מיקרוגל, מזגנים ומדפסות ולרוב מדובר בחללים אטומים בעלי גישה מצומצמת לתחלופת אוויר וכך רמת הקרינה משגשגת. מומלץ לבצע בדיקת קרינה באיזורי עבודה אלו ע"מ לשמור על בטיחות העובדים.
   
 • בדיקת קרינה ביתית - במקרה זה מדובר על הליך בדיקת קרינה ביתית באיזור מאוכלס הן מבחינת דיירים והן מבחינת ריהוט חשמלי. בודק הקרינה יבצע את בדיקת קרינה ע"מ לאתר מיקומים בעלי קרינה גבוהה ולפי כך יציע סידור מחדש של ריהוט הבית ע"מ למנן כמה שניתן את רמת הקרינה בו.

  כמו כן, בדיקת זו מומלץ שתתבצע בשעות הערב כאשר מרבית דיירי הבניין נמצאים בביתם ומוצרי החשמל מופעלים ע"מ שהבודק יוכל גם לבחון את כמות הקרינה המצוייה מחוץ לדירה שלכם.
   

מד לבדיקת קרינה

סוגי קרינות

כיום, קיימות בישראל שתי קרינות מרכזיות : האחת היא קרינה אלקטרו מגנטית (חשמלית) והשניה היא קרינה סלולרית (כן, למכשירי הסלולר שלכם יש קשר לזה). נסביר על סוגי קרינות אלו מתחת:

קרינה אלקטרומגנטית ​

קרינה מסוג אלקטרומגנטית הינה קרינה חשמלית המצוייה בעיקר במכשירי חשמל כמו מקררים, מכונות כביסה וגם בחדרי חשמל וחוטי חשמל.

באפשרותה לעבור בין קירות ולהגיע לאיזורים רחוקים,  רמת קרינה חשמלית נמדדת על סמך יחידות הנקראות "הרץ" - ככל שיספרו יותר יחידות הרץ בדקה - משמעות הדבר כי הקרינה החשמלית גבוהה יותר.

 

בדיקת קרינה סלולרית

קרינה סלולרית

קרינה סלולרית (ידועה גם כ - RF) מצוייה בעיקר במערכות סלולריות כמו סמרטפונים, אנטנות סלולריות, מכשירים המספקים אינטרנט אלחוטי כמו ראוטר, תחנות רדיו, מיקרוגלים וטלוויזיות.

בשונה מקרינה אלקטרומגנטית חשמלית, קרינה סלולרית אינה יכולה לעבור בין קירות או גבעות ולכן נחשבת למסוכנת פחות.
 

סוג הקרינה איך נחשפים אל הקרינה? עוברת בין קירות?
קרינה סלולרית מכשירים סלולריים, אנטנות סלולר, מיקרוגל לא
קרינה אלקטרומגנטית מוצרי חשמל שונים, עמודי חשמל וחוטי חשמל כן

מדוע יש לבצע בדיקת קרינה ביתית?

בתקופה בה אנו מוקפים באמצעים חשמליים וסלולריים - רמת הקרינה עולה משמעותית הן בבתים פרטיים והן במשרדים ולכן מומלץ עד חובה לבצע בדיקת קרינה ע"י בודק מוסמך כדי שתוכלו למגר את רמת הקרינה בסביבתנו כמה שיותר מהר.

 

הדחיפות לבדיקת קרינה ביתית:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

מחיר בדיקת קרינה ביתית

מחיר בדיקת קרינה ביתית ע"י בודק קרינה מוסמך נע בין 500 - 700 ש"ח, מחיר זה מתייחס לבדיקת קרינה אלקטרומגנטית וקרינה סלולרית יחדיו בחלל דירה בת 3 חדרים. קחו בחשבון כי מחיר בדיקת קרינה עשוי להשתנות במידה ומדובר בדירה גדולה יותר. כמו כן, בישראל קיימים כ - 200 בודקי קרינה בלבד, כך שבמידה ובודק הקרינה ייאלץ להגיע ממרחק של מעבר ל - 40 דק' , מחיר בדיקת קרינה ביתית זו צפוי להתייקר בעוד 150 - 300 ש"ח..


 

מחיר ממוצע לבדיקת קרינה ע"י בודק מוסמך

מחיר ממוצע לבדיקת קרינה ע"י בודק מוסמך: ₪600

טווח מחיר גבוה ₪700

טווח מחיר נמוך ₪500

הליך בדיקת קרינה ע"י בודק מוסמך

הליך בדיקת קרינה מתבצע באמצעות הגעה של בודק הקרינה למקום הדורש בדיקה, בין אם בבית ובין אם במשרד ובעזרת מכשירים שמודדים את רמות הקרינה, ינוע הבודק ברחבי האיזור ובדגש על איזורים פוטנציאליים כגון - מוצרי חשמל, מחשבים, מרפסות הקרובות לעמודי חשמל וחדרי ילדים (הנחשבים בסיכון גבוה).

בדיקה זו לרוב תתבצע בשעות אחה"צ - ערב היות ובשעות אלו מרבית דיירי הבניין כבר נמצאים בבית ומכשירי החשמל פועלים וכך הבודק יוכל לאתר בדיוק רב יותר את רמת הקרינה הכוללת. לאחר ביצוע הבדיקה יכתוב הבודק דו"ח המסביר על ממצאי בדיקת הקרינה ויוסיף המלצות למיגון בפני קרינה במידה וגילה רמת קרינה גבוהה.
 

בדיקת קרינה ע"י בודק מוסמך

בצעו בדיקת קרינה דרך בדקליק וחסכו

אין ספק שהליך בדיקת קרינה הוא חיוני משלל סיבות ברמה הבריאותית והן ברמה המשפטית - הצטיידות בדו"ח בדיקה זו - עשוי להביא את הרשויות השונות לתקן את הנושא בעבורכם.

כמו שכבר צייננו - בישראל קיימים כ - 200 בודקי קרינה מוסמכים עבור אוכלוסייה המונה כ - 9 מיליון איש וזה עניין שעשוי להשפיע לא מעט הן על זמינות הבודק עבורכם ועצם המרחק הגיאוגרפי שהבודק עשוי לעבור עד שיגיע אליכם לביצוע הבדיקה. דעו כי דרך השארת פרטים בפורטל בדקליק - תוכלו לקבל עד 3 בודקי קרינה באיזורכם וכך תוכלו להשוות ביניהם במחיר של אותו ההליך ולחסוך הן בזמני חיפוש והן בכסף וכל זאת כשירות חינמי ללא התחייבות.

חברות בדק בית זמינות לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488760

מי נחשב לבודק מוסמך?

ע"מ לעבוד כבודק קרינה מוסמך בישראל, על הבודק לעמוד בשני קריטריונים:

 • היתר ממשרד  להגנת הסביבה - על הבודק להחזיק בהיתר בתוקף שניתן לו מטעם המשרד להגנת הסביבה אשר ניתן לו לאחר שעבר הסמכות ומבחנים רלוונטיים. חשוב מאוד לוודא עם הבודק כי הוא מחזיק באישור בתוקף (קיימים היתרים הן על בדיקת קרינה סלולרית והן על בדיקת קרינה אלקטרומגנטית).

  אישור זה מעניק תוקף לדו"ח שיוציא הבודק עבורכם לאחר תום הבדיקה ע"מ שתוכלו לפנות לרשות שלכם לפתרון בעיית הקרינה - אם מדובר על עובד המחזיק באישור שפג תוקפו - דהיינו שחשיבות הדו"ח שהוציא אינה קבילה חוקית. 
   
 • היתר על ציוד לבדיקת קרינה - בנוסף על האישור שמקבל הבודק בהתאם להסמכתו, יש צורך גם בבדיקה של הציוד שבעזרתו הוא מבצע בדיקת קרינה ולכן יש לוודא כי הבודק איתו אתם מדברים מחזיק בציוד בעל היתר בתוקף ע"מ להימנע מבדיקה שתתבצע עם ציוד תקול.

 

בדיקת קרינה

מה אומר דו"ח לבדיקת קרינה?

לאחר הליך בדיקת קרינה ביתית, על הבודק להעניק לכם דו"ח, שבתוכו ניתן למצוא הסברים על הליך הבדיקה שבוצעה, את הממצאים שלה הקובעים את רמת הקרינה שהתגלתה ועל המלצות למיגון הקרינה. נוסף על כך - על הדו"ח לכלול את פרטיי הבודק ואת מספר ההיתר שלו, היתר תקף עבור המכשירים, שבעזרתם מבצע את בדיקת הקרינה, שעת ביצוע הבדיקה ותנאי מזג האויר.