שירותי בדק בית מומלצים הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר לצורך בדק בית. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

בדק בית במרכז

שוקלים לרכוש נכס באיזור המרכז? במאמר זה נסביר מדוע יש צורך בבדק בית, מה בודקים במסגרת בדיקה זו, כמה זה עולה ואיך בהליך פשוט בחינמי בפורטל בדקליק תוכלו לקבל עד 3 חברות בדק בית במרכז ולבצע השוואת מחירים - קראו וגלו.

מדוע יש צורך בבדק בית במרכז?

הליך בדק בית מתבצע לפני כל רכישה של נכס חדש או יד שניה ע"מ לבדוק כי הקונה העתידי אכן מקבל תמורה שווה לכסף שהוא משלם ובדגש על נכסים המצויים באיזור המרכז הנחשבים ליקרים פי כמה מאיזור הפריפרייה לדוגמה ולכן מומלץ מאוד לבצע הליך זה ע"מ לוודא כי אתם נכנסים למקום שאכן ראוי למגורים וכזה שהמערכות המצויות בו תקינות ובטיחותיות.
 

בדק בית במרכז

מה כולל הליך בדק בית במרכז?

הליך בדק בית במרכז יכלול מגוון בדיקות המתבצעות לפני רכישת דירה או במקרים בהם מעוניינים לאבחן את הנכס הנוכחי בו אנו גרים. הליך בדק בית סטנדרטי כולל בתוכו בדיקת אינסטלציה ושירותים, בדיקת צנרת ואינסטלציה בנכס ולפעמים גם בבניין עצמו, בדיקת מערכת החשמל, בדיקת רטיבות ובדיקת קרינה.

דעו כי קיימות בדיקות שלא ניכללות בהליך בדק בית במרכז, הניתנות לביצוע בתוספת תשלום כגון: בדיקת גז ראדון ובדיקת רעש (נקראת גם בדיקת אקוסטיקה), עליהן נסביר מתחת:

 • בדיקת אינסטלציה במרכז - בדיקת אינסטלציה מאגדת לתוכה את כל הקשור בבדיקת הצנרת של הנכס, בדיקה לאיתור נזילות ותקינות של מערכת הביוב.
   
 • בדיקת חשמל במרכז - במסגרת הליך בדק בית זה, הבודק יבדוק את תקינות מערכות החשמל בנכס עצמו כגון : חוטי חשמל חשופים, תקינות מערכת החשמל בחדרים רטובים ויחד עם זאת גם יבדוק את ארון החשמל המשוייך לנכס.
   
 • בדיקת איטום במרכז - במסגרת הליך זה הבודק יבחן את רמת האיטום של גג הנכס וקירותיו החיצוניים, הוא עשוי להשתמש בשיטת הצפה של הגג במים או במצלמה טרמית המאתרת איזורים בגג הלוקים בלחות כתוצאה מחדירת מים מהגג אל הבית 
   
 • בדיקת רטיבות במרכז - הבודק יעבור בכל חלל הנכס וינסה לאתר בעזרת מיכשור ייעודי (מצלמה טרמית לרוב) אודות הימצאות נזילות חשופות וגם כאלו החשופות מהעין. מרבית הפעמים זה יצביע על הימצאות נזילה בצנרת המצוייה בין קירות הנכס.
   
 • בדיקת קרינה במרכז - הליך בדיקת קרינה יבחון שני סוגים של קרינות: קרינה אלקטרומגנטית (חשמלית) ובדיקת קרינה סלולרית - הוא יבצע הליך זה בהסתייעות במכשירים הבודקים רמות קרינה שונות.
   
 • בדיקות בתשלום נוסף:
   
 • בדיקת גז ראדון - מדובר בגז המצוי באדמה ובחומרי בנייה כגון בטון. הליך זה כלול בהליך בדק בית במרכז בעבור נכסים צמודי קרקע בהם החשיפה הינה ישירה יותר אך ניתן לבצע אותה גם בנכס המצוי בבניין ובמקרים בהם קיים חדר ממ"ד העשוי מבטון, המכיל ריכוז גבוה של גז ראדון.
   
 • בדיקת רעש - בדיקה זו מתבצעת בתשלום נוסף בעבור שני סוגי הנכסים (צמוד קרקע/ בניין) ובמסגרתה יציב הבודק מכשירים ברחבי הנכס וינסה לאתר רעשים שונים, כגון: רעשי מנועים של מזגנים המצויים מחוץ לבית, רעש מצד השכנים וגם רעשי חוץ ממכוניות וכבישים. ממצאי בדיקה זו עשויים להעיד על שכבת בידוד לקוייה שיש לתקן.
   
סוגי בדק בית במרכז נכלל בהליך בדק בית הסטנדרטי
בדיקת אינסטלציה כן
בדיקת חשמל כן
בדיקת רטיבות כן
בדיקת איטום כן
בדיקת קרינה כן
בדיקת גז ראדון לא
בדיקת רעש לא

כמה עולה בדק בית במרכז?

עלות הליך בדק בית במרכז נע בין 1,500 - 2,200 ש"ח כאשר טווח המחיר הנמוך יותר מתייחס לבדק בית בבתים קטנים כגון דירות וטווח המחיר הגבוה יותר מתייחס לבדיקת בתים גדולים כמו וילות וכד'.
 

מחיר ממוצע לבדק בית במרכז

מחיר ממוצע לבדק בית במרכז: ₪1850

טווח מחיר גבוה ₪2200

טווח מחיר נמוך ₪1500

 • לבדיקת מחירים נוספים, היכנסו למחירון של בדקליק.

מה קורה אם לאחר בדק בית במרכז התגלו ליקויים?

במידה והסתייעתם בבודק מוסמך לשם הליך בדק בית במרכז והוא מצא ליקויים בנכס שברצונכם לרכוש או בכזה בו הנכם מתגוררים כעת, הוא יספק בעבורכם דו"ח על ממצאי הבדיקה שאיתו תצטרכו להסתייע כדי להביא לטיפול בתקלות:

 • פנייה לקבלן - במידה ואתם מעוניינים לרכוש נכס, דעו כי במידה וביצעתם בו הליך בדק בית ונמצאו ליקויים - תוכלו לפנות אל קבלן הבנייה בליווי הדו"ח שסיפק לכם הבודק ולדרוש ממנו לתקן את הליקויים שנתגלו. שימו לב שזה מתייחס באופן שווה גם במידה ומדובר בהליך בדק בית שבוצע בדירה של מחיר למשתכן.
   
 • פנייה למוכר פרטי - במידה והנכם מעוניינים לרכוש דירה יד שניה ממוכר פרטי ונתגלו בהליך בדק הבית ליקויים בנכס - תוכלו לפנות לבעלים הנוכחי ולדרוש שיתקן את הליקויים שנמצאו.
   
 • בדק בית בבית קיים - במידה ובחרתם לבצע הליך בדק בית בנכס בו אתם מתגוררים כבר - דעו כי במידה והנכס קטן מ - 7 שנים תוכלו לפנות לקבלן האחראי על הבנייה של הנכס ולדרוש ממנו לתקן את הליקויים שנתגלו.

  במידה ומדובר בנכס הבוגר מ - 7 שנים, יהיה עליכם לתקן את הליקויים שנתגלו מכספכם הפרטי.

שירותי בדק בית בכל איזור המרכז

דרך פורטל בדקליק תוכלו להשאיר את פרטיכם ולקבל שירותי בדק בית בכל איזור המרכז