שירותי בדק בית מומלצים הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר לצורך בדק בית. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

בדיקת דירה לפני קנייה

שוקלים לרכוש נכס חדש? לא לפני שתבדקו כל סנטימטר בו. כאן תקראו על הליך בדיקת דירה לפני קנייה, אילו בדיקות היא כוללת ועל אילו יכולו חיובים נוספים, מי אחראי לבצעה ומה עלות הבדיקה. דרך פורטל בדקליק תוכלו לבצע השוואת מחירים בין חברות בדק הבית השונות ולחסוך הן בכסף והן בזמני חיפוש - רוצים לדעת כיצד? המשיכו לקרוא וגלו.

מה כולל הליך בדיקת דירה לפני קנייה?

הליך בדיקת דירה לפני קנייה צריך להיעשות עוד לפני חתימת החוזה והוא יכלול מגוון בדיקות כגון: בדיקת רטיבות, בדיקת איטום, חשמל ועוד. תפקיד בדיקות אלו לוודא כי הנכס שברצונכם לקנות אכן ראוי למגורים וכי לא קיימות בו לקויות כאלו הגלויות או שאינן גלויות לעין. להלן סוגי הבדיקות:

 • בדיקת רטיבות בדירה - במסגרת הליך בדיקת רטיבות בדירה, יהיה על הבודק לסרוק את הדירה כולה ולאתר איזורים הנוטים ברטיבות, בעיקר בחדרים רטובים כמו חדרי רחצה, הוא יעזר לשם כך במצלמה טרמית, המאתרת איזורי רטיבות בקירות הנגרמים כתוצאה מנזילות בצנרת החבויה בהם. בדיקה זו נכללת בבדיקת אינסטלציה.
   
 • בדיקת איטום גגות וקירות - בהליך בדיקת איטום גגות וקירות בבית, הבודק עשוי לבצע שני הליכים שתפקידם לברר אם הגג וקירות הנכס אטומים בצורה מיטבית מפני כניסת מי גשמים בחורף. הליך זה יעשה ע"י הצפה של גג הנכס במים - הבודק ישפוך כמות מים נרחבת על הגג ע"מ לאתר אם נוצרים טפטופים החודרים אל תוך הבית. הוא עשוי גם להשתמש במצלמה טרמית שתסרוק את רמת הרטיבות בקירות חיצוניים של הבית.


  בדיקת דירה לפני קנייה במצלמה טרמית
   
 • בדיקת חשמל - בהליך בדיקת חשמל בין אם מדובר בדירה חדשה מקבלן ובין אם באחת יד שניה, הבודק יבצע בדיקה רוחבית הן של פנים הנכס - יחפש מיקומים בהם מצויים כבלי חשמל חשופים, שקעים תקולים ותקינות של שקעים בחדרי רחצה, הנחשבים בסיכון מוגבר.

  הבדיקה האחרת תתמקד בארון החשמל המשוייך לנכס, בה הבודק יסתייע במכשירי בדיקה ייעודיים שמטרתם לבדוק את עוצמת האמפר החשמלית שמקבל הבית ואת תקינות ההארקה המשמשת אמצעי ביטחון מפני התחשמלות. קיימות בדיקות נוספות שניתנות בתשלום נוסף והן בדיקת חום ובדיקת עומס חשמל.
   
 • בדיקת קרינה - בדיקת קרינה תבדוק שני סוגי קרינה: קרינה אלקטרומגנטית (חשמלית) וקרינה סלולארית שמקורה מאנטנות המספקות חברות התקשורת השונות. במהלך בדיקה זו, הבודק יסרוק את הדירה ואת מוצרי החשמל בה (במידה ומדובר בדירה יד 2 שעדיין גרים בה אנשים) והיא לרוב תתבצע בשעות הערב, בהן מרבית האנשים מצויים בביתם וכך ניתן לבדוק גם את רמות הקרינה הנפלטת מהם אל תוך הבית.
   
 • בדיקת אינסטלציה - בדיקת אינסטלציה בדירה כוללת בדיקת לחץ מים, בדיקת דוד השמש,בדיקת רטיבות ועובש, צילום צנרת הביוב, בדיקת איכות המים ובדיקת נזילות.
   
סוג הבדיקה מה בודקים?
בדיקת רטיבות בדירה חדרים רטובים, את קירות הבית
בדיקת איטום שכבת האיטום של גג וקירות חיצוניים של הבית
בדיקת חשמל שקעים וחוטי חשמל בבית, ארון חשמל 
בדיקת אינסטלציה לחץ מים, דוד שמש, רטיבות ועובש, צנרת ואיכות המים
בדיקת קרינה רמות קרינה אלקטרו מגנטית וסלולרית

מי מבצע בדיקת דירה?

הליך בדיקת דירה נכלל כחלק מבדק בית ואותו מבצע בד"כ מהנדס בניין המודע לאמצעים השונים המוכלים בו, כגון: מערכת אינסטלציה, שכבות איטום ושכבות בידוד רעשים כמו אלו המבצעים בדיקת רעש.

אילו בדיקות אינן בהכרח כלולות בהליך בדיקת דירה?

עד כה ציינו בפניכם את רשימת הבדיקות הנכללות בהליך הכולל של בדיקת דירה לפני קנייה, מתחת נציין את סוגי הבדיקות שאינן ניכללות וכדי לבצען, תיאלצו לשלם מחיר נוסף.

 • בדיקת גז ראדון - בדיקת גז ראדון נכללת בהליך בדק בית בבתים צמודי קרקע בלבד לכן במידה ואתם מעוניינים לרכוש דירה בבניין - דעו כי בדיקה זו אינה נכללת. גז ראדון מגיע הן מהאדמה והן מחומרי בנייה, בדגש על בטון, שבמקרה ונוצר בו סדק - גז הראדון ישתחרר ממנו. אם הדירה שהנכם מעוניינים לרכוש כוללת חדר ממ"ד העשוי מבטון - מומלץ יהיה לבצע את הבדיקה הנ"ל כי מדובר בגז רעיל המסוכן לבריאות בעת חשיפתו.
   
 • בדיקת אקוסטיקה - בדיקה זו אינה ניכללת במסגרת הליך בדק בית הבסיסי - בין אם מדובר בבית קרקע או בדירה. מדובר בבדיקה הבוחנת את עוצמת הרעש שהבית סופג אליו מבחוץ ומהשכנים הצמודים לדירה. בדיקת רעש מומלצת בעיקר לאלו הרגישים לרעש וניתן באמצעותה לבחון רעשים הנובעים ממנועי מזגנים המצויים מחוץ לבניין והן רעשים סביבתים כמו כבישים.

 

בדיקת גז ראדון

מחיר בדיקת דירה לפני קנייה

מחיר בדיקת בית לפני קנייה ינוע בין 1,400 - 1,600 ש"ח וזאת בעבור נכס בן ארבעה חדרים ובגודל של כ- 100 מ"ר.

מחיר ממוצע לבדיקת בית לפני קנייה

מחיר ממוצע לבדיקת בית לפני קנייה: ₪1500

טווח מחיר גבוה ₪1600

טווח מחיר נמוך ₪1400

השוו בין חברות בדק בית דרך בדקליק וחסכו!

בין אם אתם מעוניינים לרכוש דירה ובין אם בית קרקע, דעו כי הליך בדק בית הומצא ע"מ לבדוק כל פינה בנכס שהנכם מעוניינים בו וזאת כדי שתוכלו לקבל תמורה מלאה לכסף שאתם נדרשים לשלם בעבורו. השאירו פרטיכם בטופס מתחת וקבלו מבדקליק עד 3 חברות בדק בית, שביניהן תוכלו להשוות במחירי בדיקת בית לפני קנייה וכך תוכלו לחסוך בזמני חיפוש מרובים וגם בלא מעט כסף.

חברות בדק בית זמינות לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 073-3488760

מה ניתן לעשות אם מתגלים ליקויים בדירה?

במידה ולאחר הליך בדיקת דירה לפני קנייה הבודק מזהה ליקויים מסוגים שונים, ניתן יהיה באמצעות הדו"ח שהוא ירשום עבורכם לדרוש לתקן את הליקויים. נסביר למי עליכם לפנות בהתאם לסוג הנכס שאתם מעוניינים לרכוש:

 • דירה חדשה - במידה וביצעתם הליך בדק בית בדירה חדשה מקבלן, תוכלו להגיש לו את הממצאים שנתגלו במסגרת הבדיקה ע"י הבודק ויהיה על הקבלן לבצע את התיקונים הדרושים על חשבונו כתנאי לרכישת הדירה.
   
 • דירה יד 2 - במידה וביצעתם בדיקת דירה יד שניה לפני קניה, הנמצאת בבעלות של אדם פרטי - תוכלו להגיש לו את הדו"ח ולדרוש בתיקון הליקויים שנמצאו כתנאי לרכישת הדירה וחתימה על חוזה רכישה.

דרך בדקליק תוכלו לקבל בדק בית לכל סוגי הדירות

דרך פורטל בדקליק תוכלו לקבל חברות בדק בית הבודקות את כל סוגי הדירות - בין אם מדובר בדירה משומשת, מקבלן או דרך הגרלת מחיר למשתכן.